PADANGŲ KEITIMAS PRIEŠ ŠALTĄJĮ SEZONĄ – KĄ REIKIA ŽINOTI

Tinklaraštis

Kai pakeičiame padangas pavasarį, apsidžiaugiame ir nurimstame, kad iki kito padangų keitimo – ramu, nesdar liko „ilgai“ laukti. O tada prabėga pavasaris, praskrieja vasara ir vėl visi užsiimame rūpesčiais dėl padangų keitimo.


Primename, kad pagal Lietuvos kelių eismo taisykles padangos yra keičiamos du kartus per metus, kai šiltasis metų laikotarpis keičiasi į šaltąjį ir šaltasis sezonas keičiasi į šiltąjį. Vasaros laikotarpiu naudojamos vasarinės padangos, o žiemos laikotarpiu žieminės padangos, bet taip pat galima naudoti ir universalias padangas.


Naudojant universalių padangų komplektą, keisti jų du kartus per metus nereikia, kadangi universalios padangos yra tinkamos tiek šiltajam, tiek šaltajam sezonui. Vasarinių padangų sezonas nuo balandžio 10 d. iki spalio 31 d., o žieminių padangų sezonas nuo lapkričio 10 d. iki kovo 31 d. Kaip ir kasmet iki lapkričio 10 d. vasarines padangas reikia pakeisti žieminėmis.

Aplinkos ministerija primena, kad nebetinkamos naudoti padangos yra aplinką teršiančios atliekos, todėl jas būtina tinkamai sutvarkyti. Gyventojai senas padangas gali nemokamai palikti techninės priežiūros ir remonto paslaugas teikiančiose įmonėse, padangų parduotuvėse ar didelių gabaritų atliekų surinkimo aikštelėse. Taip pat pravartu žinoti, kad jeigu vienoje iš tokių įmonių keičiate padangas naujomis, ten pat galite palikti atitarnavusias senąsias. Jas turi priimti visos šios įmonės, nepriklausomai nuo dydžio, veiklos formos – ar yra individualios, ar bendrovės, ar teikia paslaugas pagal pažymą. Ir taip pat labai svarbu žinoti, kad padangų pardavėjai privalo, nereikalaudami papildomai sumokėti, priimti vairuotojo atiduodamas senas padangas, jeigu atiduodamos padangų atliekos skirtos tam pačiam transporto priemonės tipui, ir jų skaičius vienetais atitinka perkamų naujų padangų skaičių. Nebetinkamas naudoti padangas galite pristatyti į savo savivaldybės didelių gabaritų atliekų surinkimo aikštelę.

Primename, kad padangos labai teršia aplinką, todėl, išmetus jas nesilaikant teisės aktų nustatytos tvarkos,gyventojai gali būti baudžiami teisės aktų tvarka nustatytomis baudomis. Priklausomai nuo to, kokios
atliekos ir kiek jų išmesta, bauda gali siekti ir kelis tūkstančius eurų. 2020 m. vien tik Lietuvos miškuose buvo surinkta daugiau kaip 268 tonų išmestų nenaudojamų padangų. Jų paliekama ir apleistuose pastatuose, žemės sklypuose. Nepamirškite, kad padangų deginti negalima, nes degdamos jos išsiskiria kenksmingas medžiagas, kurios gali padaryti labai didelės žalos gamtai. Ateityje šios atliekos atskyrus gumą, metalą ir tekstilę bus perdirbamos, guma naudojama keliams, šaligatviams, dviračių takams tiesti, sporto, žaidimų aikštelėms kloti ir panaudojamos kitai paskirčiai, apsaugant jas nuo gamtos užteršimo.

UAB Čegmira

Jūs gavote šį naujienlaiškį, nes sutikote gauti mūsų naujienas elektroniniu paštu arba esate mūsų klientas.Jeigu daugiau
nebenorite gauti UAB Čegmira naujienlaiškio, atsakykite į šį laišką su tekstu „NEBESIŲSTI“.

Bendraukime!