9 PATARIMAI VAŽIUOJANT NAKTĮ

Tinklaraštis

Vairavimas naktį – laikas, kuomet vairavimui tenka skirti ypatingą dėmesį. Vairuotojai niekada neturi nuvertinti vairavimo naktį pavojingumo. Nors neturėtumėte bijoti vairuoti naktį, turėtumėte paisyti padidėjusio pavojaus, susijusio su vairavimu naktį. Patekiame jums kelis patarimus, padėsiančius jumspadaryti vairavimą tamsiu paros metu saugesnį.

1. Pirmiausia, pavojus vairuojant tamsiuoju paros metu, yra kelis kartus didesnis, nei vairuojant dieną. Atsargumas dieną ir atsargumas tamsiu paros metu, keleriopai skiriasi, vairuojant naktį. Nors vairavimas naktį neturėtų gąsdinti vairuotojų, tačiau jie turi labiau negu dieną atidžiai stebėti aplinką ir būti atidūs savo transporto priemonei

2. Jeigu sėdate už vairo pirmą kartą arba sėdate vairuoti nepažįstamą automobilį, prieš pirmą kartą važiuodami naktį įsitikinkite, kad žinote, kaip veikia priekiniai ir tolimieji žibintai. Transporto priemonės savininko vadove rasite informaciją apie tai, kur yra prietaisas, skirtas šviesoms įjungti ir išjungti, taip pat nurodymus, kaip naudotis automobilio tolimosiomis šviesomis. Taip pat raskite transporto priemonės salono žibintus. Nors vairuodami niekada neturėtumėte jų įjungti, avarijos atveju pravartu žinoti, kur jie yra.

3. Važiuodami naktį pastebėsite, kad visi gatvių ženklai yra atspindintys šviesą. Nors jums neturėtų kilti sunkumų įžvelgiant gatvių ženklus ir kelio ženklus, gali tekti atkreipti ypatingą dėmesį, jei važiuojate nepažįstamoje vietovėje

4. Važiuojant naktį geriausia sumažinti greitį. Net ir su priekiniais žibintais naktį bus sunkiau įžiūrėti, kas yra priešais jus kelyje. Kadangi jūsų reakcijos laikas yra lėtesnis nei dienos šviesoje, vairuojant naktį patartina važiuoti mažesniu greičiu.

5. Jūsų matomumas važiuojant turėtų būti pakankamas, jei naudojate įprastus automobilio priekinius žibintus tamsiuoju paros metu, miestuose arba gerai apšviestose apylinkėse. Kaimo vietovėse arba keliuose, kur mažai gatvių apšvietimo, jums gali tekti naudoti tolimąsias automobilio šviesas, kad gerai matytumėte kelią. Nepamirškite išjungti tolimųjų šviesų, kai tik pamatysite atvažiuojančią transporto priemonę. Be to, niekada nenaudokite tolimųjų šviesų važiuodami paskui kitą automobilį.

6. Važiuodami tamsiu paros metu ypač atidžiai stebėkite kelią ir periodiškai apžiūrėkite, ar priekyje nevaikšto gyvūnai. Dauguma eismo įvykių, kuriuose nukenčia gyvūnai, ypač elniai, įvyksta naktį arba labai anksti ryte ir ypatingai prasidėjus rudens sezonui. Tuomet partrenkti keliu einantį gyvūną tikimybė išauga ir dėl trumpėjančių dienų, ir dėl rūkų miškingose vietovėse.

7. Važiuodami naktį būkite labai atsargūs ir stebėkite kitus automobilius. Labiau tikėtina, kad tamsiuoju paros metu susidursite su vairuotoju, kuris yra apsvaigęs nuo alkoholio ar narkotikų.

8. Vairuodami naktį stenkitės turėti kuo mažiau dėmesio blaškymo situacijų. Nors vairuodami bet kuriuo paros metu turėtumėte vengti išsiblaškymo, vairuojant naktį reikia dar daugiau dėmesio. Padėkite į šalį mobilųjį telefoną, pritildykite radiją ir paprašykite keleivių, kad padėtų jums užtikrinti, jog vairavimoekskursija būtų saugi.

9. Saugokitės taip vadinamo „vairuotojo nuovargio“. Vairavimas naktį gali būti pavojingesnis, nes galite pajusti nuovargį arba pavargti. Jei vairuodami naktį pradedate miegoti, nedelsdami pasirūpinkite, kad vairą perimtų kas nors kitas arba sustokite artimiausioje degalinėje ar pakelėje esančioje stovėjimo aikštelėje bent 15 minučių numigti.

UAB Čegmira

Jūs gavote šį naujienlaiškį, nes sutikote gauti mūsų naujienas elektroniniu paštu arba esate mūsų klientas.Jeigu daugiau
nebenorite gauti UAB Čegmira naujienlaiškio, atsakykite į šį laišką su tekstu „NEBESIŲSTI“.

Bendraukime!