KELIONĖS PLANAVIMAS – KAIP LENGVAI PASIRUOŠTI KELIONEI

Tinklaraštis

Kelionės planavimas to niekada nedariusiems žmonėms gali atrodyti bauginantis, tačiau iš tikrųjų, viskas nėra taip baisu, kaip atrodo. Kad suplanuotumėte kelionę, jums reikia atlikti kelis veiksmus ir pagalvoti apie kelis svarbiausius dalykus… ir tada tęsti nuo ten. Nereikia visko per daug apgalvoti. Norint išmokti planuoti kelionę, nereikia laikytis 11 ar 18 žingsnių plano. Taigi jei norite lengvai suplanuoti kelionę be jokios dramos, tiesiog skaitykite toliau!

Pasirinkite kelionės vietą. Turbūt visiems aišku, kad kelionės planavimas negalimas be žinojimo, kur norite keliauti. Taigi, pirmas jūsų žingsnis yra išsirinkti vietą, kurią norite aplankyti. Turėkite omenyje, kad tam tikros kelionės kryptys reikalauja šiek tiek (arba daug!) daugiau tyrimų ar pasiruošimo prieš kelionę nei kitos (pvz., vizų ar skiepų reikalavimai). Dėl jų kelionės planavimas tampa sudėtingesnis. Jei esate pradedantysis keliautojas, labai rekomenduoju, kad pirmoji kelionės kryptis būtų paprasta. Apsvarstykite galimybę išbandyti vietines keliones, kelionės vietą, esančią vos už kelių valandų kelio automobiliu nuo jūsų namų ar paprastą savaitgalio išvyką. Renkantis kelionės kryptį, dažnai svarbiausias veiksnys yra kaina. Galite pasirinkti kelionės tikslą ir tada nustatyti kelionės biudžetą arba rinktis kelionės tikslą pagal jau nustatytą kelionės biudžetą.

Išsirinkę kelionės tikslą, galite pradėti planuoti kelionę.Išsirinkite transporto rūšį, kaip norite ten nuvykti.

Kartais jūsų kelionės tikslas gali būti pasiekiamas tik vienu akivaizdžiu būdu. Tačiau kartais yra ir neakivaizdžių variantų, pavyzdžiui, vietoj skrydžio lėktuvu arba kelionės autobusu ar traukiniu, galite rinktis kruizą. Susiraskite nakvynės vietą. Dabar, kai jau žinote, kur vykstate ir kaip ten nuvykti, galite sugalvoti, kur apsistosite ten nuvykę. Dažniausias pasirinkimas, žinoma, yra viešbutis. Tačiau galite apsvarstyti variantus išsinuomoti gyvenamąją vietą per tokias platformas kaip “Vrbo” ar “Airbnb” arba, jeigu norite keliauti su ypatingai mažomis išlaidomis, apsvartykite tokias galimybes, kaip hosteliai, nakvynės namai ir apsigyvenimas pas žmones (angl. „couchsurfing“).

Išsirinkite, ką veiksite. Kai nusprendėte, kur keliausite ir radote, kur apsistosite, kitas žingsnis yra sugalvoti, ką norite veikti kelionės metu. Ką mėgstate veikti keliaudami? Galite pasirinkti iš daugybės galimų variantų: aplankyti populiariausias turistų lankomas vietas, užsisakyti ekskursijas su gidu, patys eiti į savarankiškai susidarytas ekskursijos pėsčiomis, aplankyti muziejus, nueiti į įvairius meno pasirodymus, pasimėgauti lauko pramogomis, aplankyti istorines vietas, gamtos objektus ir nacionalinius parkus. Viskas priklauso nuo jūsų pomėgių, o pasirinkimų variantų daugybė! Kad būtų lengviau pasirinkti, atkreipkite dėmesį į šiuos aspektus:

  • Išsirinkite, kokias lankytinas vietas būtinai norite aplankyti. Išskirkite jas kaip prioritetus į kelionės pradžią, o tada įtraukite antraplanius objektus
  • Neperkraukite savo maršruto. Pasirūpinkite, kad tarp veiklų liktų šiek tiek laisvo laiko, kad galėtumėte atsižvelgti į kelionės vėlavimą, persikėlimą dėl blogų oro sąlygų ir pan.
  • Ilgesnėse kelionėse skirkite sau pusdienį arba visą dieną be iš anksto užsakytos veiklos, kad galėtumėte papildomai pailsėti, grįžti į vietą, kuri jums patiko, arba pasirūpinti papildomais objektais ir (arba) veiklomis, kurias aptiksite paskirties vietoje.Sudarykite reikalingų daiktų sąrašą.

Sudarius kelionės maršrutą, metas išsiaiškinti, ką norite pasiimti su savimi į kelionę. Jeigu keliaujate už šalies ribų, būtina žinoti, kokie įvažiavimo į jūsų pasirinktą šalį reikalavimai (jei tokių yra) taikomi jūsų kelionės tikslo vietoje. Keliaujant pravartu įsigyti kelionės draudimą, jei kas nors nutiktų ne taip. Planuojant kelionę taip pat gali tekti pagalvoti ir apie kitus dalykus, tokius kaip pasirūpinti naminių gyvūnų priežiūra ar iš anskto sumokėti sąskaitas, kad keliaudami nepraleistumėte sąskaitų apmokėjimo terminų

UAB Čegmira

Jūs gavote šį naujienlaiškį, nes sutikote gauti mūsų naujienas elektroniniu paštu arba esate mūsų klientas.Jeigu daugiau
nebenorite gauti UAB Čegmira naujienlaiškio, atsakykite į šį laišką su tekstu „NEBESIŲSTI“.

Bendraukime!